شله مشهدی در خطر است!

۴ تیر ۱۳۹۳ | وبلاگ

در خبرها و از قول «رئیس اتحادیه صنف رستوران، چلوکباب، آشپزخانه و حلیم مشهد» (عجب صنف خوش‌مزه‌ای!) می‌خوانیم: «آبروی شله مشهدی در خطر است.»

در همین‌راستا اشک در چشمانمان جمع می‌شود و بسیار نگران می‌شویم. می‌ترسیم برای شله اتفاق بدی (مشابه اتفاقاتی که در ستون راه و بیراه صفحه حوادث به چاپ می‌رسد، افتاده باشد!) با ترس‌ولرز ادامه خبر را می‌خوانیم.

آقای رئیس گفته است: «نرخ‌های تعیین‌شده برای حلیم، شله و سوپ از دو سال گذشته تغییر نکرده و این موجب می‌شود، واحدهای صنفی از کیفیت محصولات خود بکاهند.» نفس نسبتا راحتی می‌کشیم و در ادامه نظر برخی افراد را جویا می‌شویم.

در همین‌ راستا یکی از کارشناسان ستون کلپسه با بیان اینکه: «هیچ چیزی نباید موجب شود تا آبروی شله مشهدی به خطر بیفتد»، افزود: «تورم که هیچ، حتی حقوق کارمندان هم در این دو سال افزایش پیدا کرده است! من حاضرم شله آنقدر گران شود که نتوانم آن را بخرم، اما آبرویش حفظ شود!»

یکی از منتقدان نیز با بیان اینکه: «اگر قیمت ربطی به آبرو داشت، الان باید خودروها در کشور باآبروترین وسیله بودند»، افزود: «واقعا قیمت ربطی به کیفیت دارد؟! پس چرا پراید که در این دو سال این‌همه گران شد، اما با کیفیت‌تر نشد؟!»

البته یکی از آگاهان در پاسخ به ایشان گفت: «لطفا در نقدهایتان انصاف داشته باشید! با کیفیت‌تر نشد؟! مگر ندیدی برف پاک‌کن و مدل چراغ‌هایش عوض شد؟! اگر اسم این‌ها افزایش کیفیت نیست، پس چیست؟!»

یکی از مسئولان نیز با بیان اینکه هیچ‌چیز و حتی کیفیت و رفتن آبرو نباید بهانه‌ای برای گرانی باشد، گفت: «چرا افزایش قیمت؟! شله است دیگر! اسمش هم رویش است! حالا فوقش یکم شل‌ترش می‌کنین! اضافه‌کردن آب را برای همین مواقع گذاشته‌اند دیگر! این‌روزها آب‌معدنی هم از هر بطری ۶۵٠تومان شده است، ٨٠٠تومان! از آب لوله‌کشی استفاده کنید تا استفاده از آب بیشتر برایتان هزینه‌ای نداشته باشد!»

FC2B21B505

نویسنده: ارژنگ حاتمی 

به نقل از: روزنامه شهرآرا

مطالب مرتبط
سفارش حلیم نیشابوری در خروسخون

۹ شهریور |

بعد از ماه مبارک رمضان، مدتی بود که دیگ‌های حلیم را گذاشته بودیم کنار، ولی از این هفته سفارش‌های حلیم خروسخون مجدد راه افتاده است. برای سفارش حلیم، به سایت خروسخون مراجعه کنید و به تعداد مورد نظرتان، سفارش دهید. در خروسخون، ما سفارش‌ها را از روز و شب قبل دریافت می‌کنیم و صبح روز… Read more »

شله مشهدی در خطر است!

۴ تیر |

در خبرها و از قول «رئیس اتحادیه صنف رستوران، چلوکباب، آشپزخانه و حلیم مشهد» (عجب صنف خوش‌مزه‌ای!) می‌خوانیم: «آبروی شله مشهدی در خطر است.» در همین‌راستا اشک در چشمانمان جمع می‌شود و بسیار نگران می‌شویم. می‌ترسیم برای شله اتفاق بدی (مشابه اتفاقاتی که در ستون راه و بیراه صفحه حوادث به چاپ می‌رسد، افتاده باشد!)… Read more »

خروسخون در ماه مبارک رمضان

۳ تیر |

برنامه‌های کاری خروسخون در ماه مبارک رمضان تغییراتی دارد. برای سفره افطارتان، روی ما حساب کنید! با توجه به اینکه سرویس خروسخون در سایر روزهای سال، به صورت دلیوری در ساعت‌های صبح است، در ماه مبارک رمضان سیستم ما تغییر کرده است. بر این اساس، شما می‌توانید در هر ساعتی که مایل هستید، سفارش‌تان را… Read more »